Den otců

Proč a jak se slaví den otců?

Zeptá-li se vás někdo, proč se slaví den matek, pravděpodobně vysypete z rukávu trumfy jako: je to poděkování za její péči, lásku a výchovu, protože si to maminka za celoroční fušku s dětmi přeci zaslouží a vůbec, máme jí být za co vděční. Na zplození a výchovu jsou však většinou zapotřebí dva, a tak je spravedlivé, že se i tatínkové (byť se zpožděním a neoficiálně) dočkali svého ocenění v podobě svátku!

Tátové hrají v našich životech často velkou a důležitou roli- každý z vás ví sám nejlíp, co právě pro něj otec znamená, co ho naučil, co mu předal do života, čeho si na něm váží, proč jej obdivuje… Zkuste si to všechno sepsat na papír, přidejte oslovení a podpis a máte rázem text na přáníčko ke dni otců!

A teď k druhé otázce, jak se slaví den otců? Odpověď je rychlá a snadná: „podle toho jak a kde!“ Že z toho nejste dvakrát moudří? Nuže vysvětlíme: zatímco někteří tatínkové vidí účel svého svátku v tom, odpočinout si a načerpat síly do dalšího plnění otcovských povinností- spolu s ostatními tatínky v hospodě daleko od domova, jiní pojímají svůj svátek jako rodinný den. Konkrétní univerzální rada na to, jak nejlépe oslavit den otců se tedy liší případ od případu… Pro všechny případy jsme vám však přesto připravili několik tipů na to, jak a čím můžete tatínka překvapit/potěšit na den otců:

  1. Samozřejmostí (což nevylučuje originalitu a vtip) by mělo být přání pro tatínka k jeho dni. Co se na přání ke dni otců píše, včetně několika ukázek krásných i vtipných přání ke dni otců najdete zde.
  2. Pokud se těšíte, že den otců „spláchnete“ karafiátem jako den matek, pak vás musíme zklamat- kytky se jako pozornost pro muže vskutku moc nehodí. Namísto toho můžete tatínka potěšit lahví vána nebo čokoládou.
  3. Hledáte-li pro vašeho tatínka něco extra, pak nepřehlédněte naši kategorii Dárků pro tátu, kde najdete tipy jak rodinné typy tatínků, tak i pro ty, co si svůj den raději užijí mimo domov. Rozmyslete si, do jaké kategorie otců spadá váš tatík a podle toho mu ušijte překvapení ke dni otců na míru!